kol

CHondroGrid – zastrzyki z kolagenem na stawy

Wraz z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na choroby zwyrodnieniowe stawów. Mogą one prowadzić do ograniczenia, a nawet utraty ruchomości kończyn. Również urazy i przeciążenia mięśni, mogą wywoływać ból i negatywnie oddziaływać na naszą aktywność fizyczną i ruchliwość. Czy możemy sobie jakoś pomóc? Warto sięgnąć po CHondroGrid – hydrolizowany kolagen w formie zastrzyku.

CHondroGrid – czym się wyróżnia?

Należy pamiętać iż podstawowym budulcem stawów i chrząstek jest właśnie kolagen. To on stanowi rusztowanie i wzmacnia nasze stawy.

CHondroGrid to skuteczna alternatywna dla sterydów, kwasu hialuronowego i PRP, czyli osocza bogatopłytkowego. Czym się wyróżnia? Zawiera 4 mg hydrolizowanych peptydów o masie cząsteczkowej niższej niż 3kDa. Dzięki temu, te małe cząsteczki kolagenowe, zawarte w CHondroGrid, rozkładają się bardzo szybko na całej powierzchni stawowej, aktywnie pobudzając naprawę i wzmocnienie szkieletu stawu, a także pomagając odzyskać i utrzymać sprawność ruchową.

CHondroGrid – czy jest dla mnie?

Właśnie dlatego CHondroGrid, jako kolagen w formie zastrzyku polecany jest w leczeniu objawów bólu i ograniczenia ruchomości stawów kolanowych, barkowych, biodrowych, nadgarstków i kostek. To właśnie te stawy cierpią najczęściej w wyniku chorób zwyrodnieniowych. CHondroGrid sprawdzi się również w niwelowaniu negatywnych objawów spowodowanych urazami albo przeciążeniami mięśni, ścięgien i więzadeł. Kolagenowy zastrzyk CHondroGrid może być stosowany także jako terapia ochronna przed i po operacji łąkotki, rekonstrukcji więzadła i rekonstrukcji chrząstki stawowej.

CHondroGrid – jak stosować?

CHondroGrid to zastrzyk z kolagenu na stawy, który przed podjęciem kuracji, zawsze powinien być konsultowany z lekarzem. To właśnie lekarz po wcześniejszym wywiadzie, decyduje o sposobie dawkowania zastrzyków. Możliwe są trzy opcje:

  • iniekcje dostawowe: trzy zastrzyki, z czego dwa wykonane w odstępie 15 dni, a trzeci miesiąc po ostatniej iniekcji,
  • iniekcje okołostawowe: dwa zastrzyki w odstępie 30 dni,
  • iniekcje do struktur mięśniowo-ścięgnowych i więzadeł: dwa zastrzyki w odstępie 10 dni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastrzyków z kolagenu na stawy CHondroGrid, zapraszamy na stronę:
www.chondrogrid.pl.

Comments are closed.