Zastrzyki z kolagenu – skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż blokady z leków sterydowych

kolagen na stawy

Udając się do lekarza ortopedy czy chirurga z różnymi dolegliwościami bólowo-stawowymi, najczęstszym proponowanym rozwiązaniem jest blokada z leków sterydowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie leczenie niesie ze sobą ryzyko działań niepożądanych. O tym się nie mówi, tak samo jak rzadko proponuje się alternatywę, którą są zastrzyki z kolagenu.

Blokady sterydowe – czym są?

Blokady sterydowe działają przeciwzapalnie. Stosuje się je w przypadku większości dolegliwości: rwie kulszowej, dyskopatii kręgosłupa, a także w przypadku bólów zwyrodnieniowych stawów i innych. Wstrzykiwane są bezpośrednio w okolice bolącego miejsca. Ulga w bólu po ich zastosowaniu jest wynikiem zahamowania stanu zapalnego, a nie usunięcia przyczyny. Ta z pewnością prędzej, czy później znów da o sobie znać.

Blokady sterydowe – jak nam szkodzą?

Najbardziej niebezpiecznym z nich jest pozorna ulga – nie czujemy bólu i wydaje nam się, że miejsce zostało wyleczone. Wracamy do normalnego funkcjonowania czy uprawiania sportów, co może doprowadzić do poważnych kontuzji.

Kolejny to urazy tkanki stawu, związane z powtarzanymi zastrzykami. Prowadzą do osłabienia więzadeł, nasilenia zapalenia stawów oraz zniszczenia chrząstki stawowej. Sterydy wypłukują również wapno z kości, przez co wzrasta ryzyko osteoporozy. Bardzo często skutkiem jest też brak czucia w udzie lub w części łydki.

Wielokrotne stosowanie zastrzyków sterydowych może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia nerwu, odpowiedzialnego za ból.

Zastrzyki z kolagenu – bezpieczna alternatywa

Kolagen stanowi główny składnik wszystkich struktur wewnątrz stawu. Gdy do iniekcji użyjemy hydrolizowany kolagen (mieszaninę peptydów o niskiej masie cząsteczkowej ) i podamy go bezpośrednio do stawu, to te małe cząsteczki aktywne pobudzają naprawę i wzmocnienie szkieletu stawu, a także pomogą odzyskać i utrzymać sprawność. Polecamy zastrzyki z kolagenu w postaci sprawdzonego preparatu CHondroGrid