magnez

Magnez – pierwiastek życia

Magnez to jeden z pierwiastków odgrywających ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Zalicza się go do kationów, które występują w największej ilości w ciele człowieka. Dlatego właśnie tak ważne jest, by uzupełniać niedobory i dbać o prawidłowy poziom magnezu. To zapewnia lepsze samopoczucie oraz dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Co jeszcze warto wiedzieć o magnezie i jak wybrać dobry suplement? Sprawdź szczegóły!

Magnez – dlaczego jest tak ważny?

Magnez uczestniczy w licznych procesach biochemicznych. Wpływa m.in. na układ nerwowy, dzięki czemu poprawia pamięć i koncentrację. Dodatkowo oddziałuje też na układ sercowo-naczyniowy, dlatego jest niezwykle ważny dla osób zmagających się z chorobami kardiologicznymi. Ponadto magnez w połączeniu z potasem wpływa też na prawidłowe napięcie w układzie mięśniowym; jego niedobory mogą sprzyjać m.in. nieprzyjemnym skurczom mięśni.

Jaki magnez suplementować?

Wybierając magnez, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na zawartość magnezu w jednej ampułce. I uwaga, wcale nie mamy na myśli zwiększonej dawki! Organizm jednorazowo i tak jej nie wchłonie, dlatego suplementowanie dużej porcji magnezu naraz nie ma sensu. O wiele lepszą opcją jest częstsze suplementowanie mniejszych dawek. Nasz suplement najlepiej przyjmować w trzech dawkach: do śniadania, obiadu oraz kolacji.

Druga kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to przyswajalność. To ważne, by magnez suplementować razem z witaminą B6, która zwiększa wchłanianie makroelementu. I dlatego właśnie w naszych ampułkach oprócz magnezu znajdziesz witaminę z grupy B.

Ponadto ampułki zostały wzbogacone też o ekstrakt z liści miłorzębu oraz ekstrakt z żeń-szenia. Ten pierwszy poprawia pamięć i polepsza koncentrację, a drugi redukuje uczucie zmęczenia. Taki skład oraz płynna forma magnezu sprawiają, że pierwiastek szybko się wchłania, a Ty dzięki temu uzupełnisz niedobory ekspresowo. Magnez Forte od DKMEDIC to najlepsze rozwiązanie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, żyją w dużym stresie lub pracują umysłowo. Z dobrym magnezem będziesz codziennie cieszyć się świetną kondycją psychiczną i fizyczną!

Możliwość komentowania została wyłączona.