erbavenart-e1460358793813

Uczucie ciężkich nóg – jak z nim walczyć, aby nie dopuścić do powstania żylaków

Wracasz do domu po całym dniu, a Twoje nogi są opuchnięte, obolałe i ciężkie? Tzw. uczucie ciężkich nóg to pierwszy objaw nadchodących problemów z żylakami i właśnie dlatego pod żadnym pozorem nie możesz go lekceważyć. Poniżej podpowiadamy, jak mu zapobiegać.

Uczucie ciężkich nóg jest najczęściej wynikiem długotrwałej pracy w pozycji pionowej lub poziomej. Wynika to z tego, że nasza krew musi wtedy płynąć w górę, zaprzeczając sile grawitacji. Podczas tego procesu najciężej pracują zastawki żylne, które zapobiegają cofaniu się krwi. Jednak są one przystosowane do pracy podczas ruchu naszego ciała, a nie w czasie jego stagnacji. Jeśli trwamy w bezruchu, ciśnienie w żyłach znacznie się zwiększa, a to prowadzi do zatorów i opuchnięcia. Dlatego najlepszą profilaktyką jest ruch. Jedyne dwadzieścia minut ćwiczeń dziennie, może już uchronić nas przed chorobą żylakową. Warto zatem wygospodarować chociaż minimum czasu na bieganie czy spacer.

Ważne też, aby już przy pierwszych alarmujących oznakach zacząć regularnie stosować środki na zdrowe nogi, najlepiej te w postaci żeli kojących. Minimalizują one opuchliznę oraz odpowiednio nawilżają łydki, niwelując tym samym uczucie dyskomfortu.

Taką pielęgnację warto wspomóc również od wewnątrz, zażywając odpowiedni suplementy diety dla kobiet. Pamiętajmy jednak, aby wybierać te suplementy na nogi, których skład oparty jest na naturalnych wyciągach z roślin. Optymalizują one czynności krążenia w naczyniach włosowatych, nie obciążając przy tym wątroby.

Polecamy nasze naturalne suplementy. Sklep internetowy znajdziesz pod adresem: http://sklep.dkmedic.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.