2015-04-28_11-29-53-740x265

Unikalne połączenie glukozaminy i chondroityny w produktach ESI – No Dol

STAWY: JAK DZIAŁAJĄ?

Stawy to połączenia pomiędzy kośćmi. Mogą one mieć różnego stopniu ruchomość: mogą poruszać się w kolanowy, łokciowy; lub też mogą mieć bardzo mały zakres ruchu, znacznym zakresie, jak nodol1staw barkowy, jak w przypadku stawów kręgosłupa. Nasz układ mięśniowo-szkieletowy wraz z jego stawami (kolanami, postawa łokciami, kręgosłupem…) narażany jest codziennie na wiele napięć (urazy mechaniczne, nieprawidłowa ciała i stany zapalne). Z czasem prowadzą one do pojawienia się ognisk bólowych, które ograniczają swobodę ruchu. Chrząstka to miękka tkanka ułatwiająca ruch stawów i pełniąca rolę łożyska ślizgowego, dzięki czemu kości w stawie nie ocierają się bezpośrednio o siebie. Niestety, wraz z upływem czasu, ilość chrząstki ma tendencję do zmniejszania się i utraty pełnionej funkcji: kości w stawie zaczynają się ze sobą stykać i każdy ruch wiąże się z bólem. Jest to problem dotykający szczególnie osoby starsze lecz może także występować także u osób młodszych, szczególnie uprawiających sport np. bieganie, piłkę nożną, tenis i inne dyscypliny sportowe.

Dwoma głównymi objawami są: ból (ostry, głównie w chwili rozpoczynania ruchu, narastający przy zimnej i wilgotnej pogodzie) oraz ograniczenie czynnościowe (bardziej nasilone rano, z opuchlizną w okolicy zakończeń kości i w stawach).
Glukozamina i chondroityna są naturalnymi składnikami chrząstki: spożycie tych substancji ma duże znaczenie dla odżywiania chrząstek i utrzymywania ich w dobrym stanie.

Czym jest glukozamina?

Glukozamina jest materiałem wyjściowym do produkcji chrząstki, ścięgien i więzadeł. Wiek, urazy i choroby powodują obniżenie poziomu glukozaminy w organizmie. Uzupełniając straty poprzez uwzględnienie glukozaminy w diecie, możemy poprawić zdolność organizmu do produkcji zasadniczych materiałów budulcowych zastępujących zużyte komórki i tkanki. Naprawa i regeneracja stawów, więzadeł, ścięgien i kości zależy od glukozaminy.

Czym jest chondroityna?

Chondroityna jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, z której zbudowane są chrząstki, ścięgna, więzadła i kości. Odpowiedni poziom chondroityny ma zasadnicze znaczenie dla stawów, mięśni i tkanki łącznej, umożliwiając zachowanie ich funkcji. Przyciągając płyn do cząsteczek budujących chrząstkę chondroityna może zapewnić smarowanie stawów i amortyzację uderzeń. Podobnie jak w przypadku glukozaminy, wiek i urazy mogą upośledzać zdolność organizmu do produkcji chondroityny.

Co tak naprawdę robi chondroityna?

Stymuluje produkcję proteoglikanów, glukozaminoglikanów i kolagenu, cząsteczek tworzących zrąb chrząstki, wspólnie pełniących rolę składników budulcowych zdrowej chrząstki. Pomaga w zwalczaniu enzymów, które rozkładają chrząstkę, chroniąc ją przed przedwczesnym uszkodzeniem. Wpływa na działanie innych enzymów, które starają się zniszczyć chrząstkę pozbawiając ją składników odżywczych.

Mangan

Uczestniczy w wielu procesach metabolicznych, lecz jego głównym działaniem jest działanie przeciwutleniające. Chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Mangan jest składnikiem koniecznym do prawidłowego rozwoju kości i chrząstek. Wraz z innymi czynnikami bierze udział w zapobieganiu osteoporozie, wpływa na metabolizm tłuszczy i cukru, a także wspomaga krzepnięcie krwi. Brak manganu w diecie może prowadzić do różnych chorób, m.in.: opóźnionego wzrostu i bólu stawów.

Metylosulfonylometan

MSM (metylosulfonylometan) jest cząsteczką zapewniającą organizmowi siarkę, wykorzystywaną do odtwarzania tkanki chrzęstnej. Jest to naturalne źródło organicznej siarki, stosowane pomocniczo w przypadku wielu zaburzeń stawowych. Siarka podnosi przepuszczalność komórek, pomagając w pozbywaniu się toksyn z ich wnętrza. Działanie to wyjaśnia, dlaczego MSM łagodzi ból, często powodowany przez złogi toksycznych substancji wpływające na stawy, mięśnie i płyn tkankowy. W biologii, MSM jest sklasyfikowany jako jedna z najmniej toksycznych substancji.

nodol2

 

Unikalna kombinacja ESI®

Receptura ESI® łączy siarczan glukozaminy i chondroitynę z certyfikowanym wyciągiem z aloesu, MSM, manganem i czarcim pazurem. Jeśli prawdą jest, że każdy z tych składników z osobna zapewnia zdrowie stawów, razem ich działanie ulegnie wzmocnieniu; czyli działanie każdego składnika będzie silniejsze!

Komu zaleca się stosowanie No Dol®?

Produkty te, pojedynczo lub w kombinacji, zaleca się osobom cierpiącym na kłopoty i sztywność stawów, w szczególności w obrębie dłoni, kolan, barków kręgosłupa, bioder, pleców i szyi. NO DOL® ŻEL i NO DOL® KREM mogą być stosowane wspomagająco podczas masażu mającego na celu przywrócenie fizjologicznej sprawności stawów; podczas gdy NO DOL® KAPSUŁKI i NO DOL® PŁYN, pracując od środka, mogą uzupełnić niedobory pokarmowe lub zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze zawarte w produktach.

 

2015-04-28_11-17-53Czarci pazur – diabelski pazur

Czarci pazur (hakorośl rozesłana) jest szeroko stosowaną rośliną we wspomaganiu schorowanych stawów. Głównym związkiem odpowiedzialnym za jego działanie jest harpagozyd. Najczęściej stosowaną częścią rośliny jest jej korzeń, bardzo przydatny w przywracaniu ruchomości stawów. Niezwykła nazwa rośliny nawiązuje do kształtu owoców. Mają wygląd zdrewniałej torebki z kolcami, która przypomina uzbrojoną w pazury łapę. Pozostałe części rośliny również zwracają uwagę – łodyga płoży się po ziemi, ma drobne listki i pojedyńczo ułożone kwiaty o intensywnie purpurowych brzegach płatków, żółtych w okolicy dna kwiatowego. Kiedy roślina kończy kwitnienie, pozyskuje się jej bulwiasty korzeń, który – w Afryce od stuleci, a w Europie zaledwie od kilkudziesięciu lat – stanowi cenny surowiec farmaceutyczny.

2015-04-28_11-18-42Aloes

Aloes zawiera wiele składników o różnorodnym działaniu. Głównymi składnikami aloesu są polisacharydy o wysokiej masie cząsteczkowej, minerały (wapń, fosfor, potas, żelazo, sód, magnez,
mangan, miedź, chrom, cynk), aminokwasy, enzymy (fosfataza, amylaza, lipaza, bradykinaza). Składniki te przyczyniają się do działania łagodzącego aloesu, a także regeneracyjnego i nawilżającego.

2015-04-28_11-19-23Arnika

To roślina zielna o pojedynczej lub skąpo rozgałęzionej łodydze. Rośnie na polach i pastwiskach górskich (powyżej 1000 m n.p.m.), głównie na terenie Ameryki Północnej i w Azji.
Ma żółto-pomarańczowe kwiaty przypominające stokrotkę. Zbiera się te rośliny tylko gdy zakwitną, w czerwcu i lipcu. Określana jest „zielem na upadki”, bo ma silne działanie łagodzące.

 

 

2015-04-28_11-20-05Wierzba

To drzewo o szarozielonych liściach, rosnące wzdłuż brzegów rzek, na terenach podmokłych i w wilgotnych lasach. Ma pień pokryty popielatą korą i liczne, elastyczne gałęzie o zielonkawej barwie. W roku 1827 Le Croix, francuski chemik, wyekstrahował z kory wierzby gorzki w smaku glukozyd – salicynę. Uzyskuje się z niej kwas salicylowy, będący prekursorem kwasu acetylosalicylowego.

 

 

Całkowite zużycie stawów albo tylko choroba chondrocytów? Operacje wstawiania sztucznych stawów zazwyczaj niepotrzebne… Ratuj swoje stawy!

Możliwość komentowania została wyłączona.