feet-1840937_960_720-e1523614070383

Trokserutyna – skuteczniejsza niż diosmina!

Wielu z nas dobrze zna uczucie ciężkich nóg po intensywnym dniu. Nie należy go ignorować, ponieważ nieleczone, może doprowadzić do żylaków. W takim wypadku pomocne mogą okazać się produkty z linii Erbaven, bogate w niezwykle skuteczną trokserutynę.

Trokserutyna – pochodzenie

Trokserutyna zawarta w produktach Erbaven to ekstrakt z perełkowca japońskiego, znanego inaczej jako Sophora japonica lub szupin. To niezwykłe drzewo pochodzące z Chin i Korei, którego kremowobiałe kwiaty przypominają wiszące sznury pereł. Jest doceniane w ziołolecznictwie i stanowi podstawę medycyny chińskiej. Wykorzystuje się je w niej do sporządzania nalewek mających wzmacniać naczynia krwionośne. Trokserutyna jest bezpieczniejsza dla żołądka niż diosmina, gdyż nie powoduje bólów brzucha czy biegunek.

Trokserutyna – co to?

Sama trokserutyna jest trihydroksyetylową pochodną rutyny. Uzyskuje się ją przez ekstrakcję perełkowca japońskiego, czyli na drodze syntezy chemicznej. Jest bioflawonoidem, przez co szeroko stosuje się ją w przemyśle farmaceutycznym.

Trokserutyna – właściwości?

Trokserutyna ma pozytywny wpływ na komórki śródbłonka mikronaczyniowego, a jej działanie zmniejsza ich przepuszczalność i obrzęk. W efekcie uszczelnia i uelastycznia drobne naczynia krwionośne. Dodatkowo trokserutyna wspomaga mikrokrążenie i niweluje skłonność płytek krwi do agregacji. W dolegliwościach nóg łagodzi towarzyszący im ból, skurcze oraz obrzęk. Trokserutyna ma również właściwości przeciwzapalne.

Linia Erbaven na zdrowe nogi

Wśród produktów na zdrowe nogi Erbaven proponujemy Erbaven Żel oraz suplement diety Erbaven Retard, którego specjalna formuła pozwala na uwalnianie substancji do ponad 2 godzin od zażycia. Organizm przyswaja je stopniowo i wykorzystuje w całości wszystkie składniki: trokserutynę oraz wyciągi z kasztanowca, winorośli właściwej, wąkrotki azjatyckiej, ruszczyka kolczastego i borówki. Idealnym uzupełnieniem kuracji będzie Erbaven Żel, który oprócz trokserutyny, zawiera także rutynę, escynę z kasztanowca, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, borówki, ananasa oraz aloesu. Erbaven Żel to aż 100 ml ulgi dla Twoich nóg!

Oba produkty dostępne są w naszym sklepie: https://sklep.dkmedic.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.