iniekcje-1

Zalety dostawowych iniekcji kwasu hialuronowego

Choroba zwyrodnieniowa stawów z każdym rokiem staje się schorzeniem dotyczącym coraz większej liczby, coraz to młodszych ludzi. Czy można jej przeciwdziałać ? Oczywiście! Powinno się  jednak wystrzegać tabletek przeciwbólowych i popularnych kortykosterydów – są to jedynie środki doraźne, a zwyrodnienie trzeba eliminować u źródła, czyli bezpośrednio w stawach. Właśnie w tym celu stworzono iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym.

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęstsza choroba układu ruchu. Postępuje wraz w wiekiem lub w wyniku wieloletniego, intensywnego wysiłku fizycznego, a także za sprawą chorób (np. zakażenia, urazy mechaniczne, otyłość i cukrzyca).  Jest za to łatwa do rozpoznania. Cechuje ją ból w obrębie jednego lub kilku stawów naraz. Nieleczona może prowadzić do ograniczenia ruchomości stawów. Dzieje się tak w wyniku zaburzeń ilości i jakości chrząstki stawowej. To właśnie ona odpowiada za  amortyzowanie ruchów stawów i umożliwia im ocieranie się i przesuwanie.

Kwas hialuronowy zapewnia wiskoelastyczność mazi stawowej i występuje we wszystkich stawach. Wraz z postępem choroby jest go w nich coraz mniej, dlatego bardzo ważne jest, aby dostarczać go z zewnątrz, bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsca. Kwas hialuronowy w zastrzyku to preparat na stawy, który zwiększa lepkość płynu stawowego, zmniejszając tym samym tarcie i amortyzując maź stawową. Umożliwia to normalne i bezbolesne poruszanie się.

Kwas hialuronowy chroni również powierzchnie chrząstek przed uszkodzeniami. Plusem jest także krótki czas terapii – wystarczy już 1-5 iniekcji dostawowych (w tygodniowych odstępach), aby osiągnąć długotrwałe efekty. Są one uzależnione od stanu, w którym znajdują się stawy w czasie rozpoczęcia terapii, jednak większość osób wymienia same jej zalety.  Uzupełnienie płynu stawowego to polepszenie ruchomości stawów i ustąpienie dolegliwości bólowych.

Ważne jest, aby wybierać preparat na stawy, który cechuje się najwyższą jakością i czystością kwasu hialuronowego. Zalecamy zakup zastrzyków z pewnych źródeł, aby mieć gwarancję, co do ich jakości oraz pochodzenia. Gorąco polecamy nasze produkty najwyżej jakości pochodzące z Włoch i Niemiec:  Vijoint i Curavisc, które są do kupienia w aptekach w całej Polsce, oraz w naszym sklepie internetowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.