victor-freitas-570027-unsplash

Crossfit – nowa jakość ćwiczeń

Masz dosyć monotonnych ćwiczeń na siłowni, które nie przynoszą pożądanych rezultatów? A może lubisz się porządnie zmęczyć podczas uprawiania sportu? Jeśli tak, to crossfit jest właśnie dla Ciebie! A co robić kiedy pojawiają się kontuzje? Polecamy linię No Dol!

Czym jest crossfit?

Crossfit to stosunkowo nowa dziedzina sportu wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Praktykuje się go w specjalnie wyposażonych siłowniach, nazywanych boksami. Znajdują się w nich wszystkie niezbędne sprzęty, które nie zawsze da się znaleźć w zwykłym fitness klubie. Głównym założeniem crossfitu jest wszechstronny trening, który angażuje całe ciało. Jest uniwersalny, a jego cel to poprawa przede wszystkim wytrzymałości, siły, koordynacji ruchowej, szybkości oraz wydolności.

Jak wygląda trening?

Aby osiągnąć powyższe cele, w crossficie stosuje się szereg zróżnicowanych ćwiczeń, np.: bieganie, pływanie, ćwiczenia z piłką lekarską, podnoszenie ciężarów, hantli czy kettli. Równie popularne są przysiady, pompki, wskoki na skrzynie lub jazda na rowerze stacjonarnym. Im więcej, tym lepiej, ponieważ w crossficie najważniejsza jest właśnie różnorodność. Standardowy trening trwa godzinę, a rozgrzewka to jego nieodłączna część. Następnie przeprowadzane są ćwiczenia poprawiające technikę oraz koordynację, a potem przychodzi czas na WOD, czyli workout of the day. Trwa on przeważnie 20 minut i składa się ze zróżnicowanych, intensywnych ćwiczeń, wykonywanych jedno po drugim w kilku seriach. Na koniec obowiązkowo należy się rozciągnąć.

Crossfit a kontuzje

Ze względu na intensywność treningów jakie gwarantuje crossfit – mogą pojawić się kontuzje. Aby ich uniknąć należy uzupełniać – suplementować dobre produkty, które pomogą zachować elastyczność i ruchomość stawów. Polecamy linię suplementów No Dol kapsułki i No Dol kolagen. A co robić, kiedy podczas ćwiczeń jednak nabawimy się kontuzji? Jeśli poczujemy ból na treningu lub zaraz po nim to warto zastosować do razu No Dol krem lub żel, które szybko niwelują ból. W przypadku krwiaków lub obrzęków spowodowanych uderzeniem, zmienione miejsce smarujemy No Dol Traumgel. Natomiast na bóle mięśni kręgosłupa polecamy No Dol plastry – działają aż 24 H. Wszystkie produkty dostępne są w sklepie DKMedic.

Możliwość komentowania została wyłączona.