rigen-640x250

Dlaczego włosy wypadają i jak z tym walczyć?

Zapytana o włosy, niejedna kobieta odpowiedziałaby, że to jej największa ozdoba. Jednak również mężczyźni przywiązują do nich coraz większą wagę. Jak poradzić sobie zatem z wypadaniem włosów? Jakie preparaty na włosy stosować, aby polepszyć ich kondycję?

Włosy porastają prawie całe ciało. Ich zadaniem jest ochrona przed czynnikami atmosferycznymi m. in. ciepłem, zimnem, promieniami słonecznymi, wiatrem oraz przed urazami. W ludzkiej kulturze przyjęło się, że pełnią również funkcję ozdobną, dlatego wszystkim zależy na tym, aby były w jak najlepszej kondycji: gęste i błyszczące.

Niestety czasem zdarza się tak, że włosy zaczynają wypadać. Dlaczego? Tak naprawdę włosy wypadają codziennie, ale ich liczba nie powinna przekraczać stu na dobę. Jeśli znajdujesz ich coraz więcej, a owłosienie na głowie staje się rzadsze, może to być sygnał, że masz do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów. Przyczyn może być kilka: choroba, brak witamin, stres, depresja czy sędziwy wiek (szczególnie u mężczyzn). Wymienione czynniki zakłócają cykl życia włosów, co może doprowadzić do tego, że nawet te nowe będą słabsze i szybciej wypadną.

Włosy zaczynają wypadać, a Ty zastanawiasz się „co na włosy”? Jeśli nie wiesz, jakie preparaty na włosy stosować, wypróbuj suplementy na włosy z linii Rigenforte. Znajdziesz w niej dwufazowe kapsułki o wolnym uwalnianiu, które odbudowują strukturę włosa od wewnątrz. W ich składzie znajduje się Biotinax® (opatentowana formuła zawierająca biotynę, metioninę i cysteinę), cynk, miedź, selen, witaminę E i B6. Dzięki działaniu przeciwutleniającemu, kapsułki zwalczają szkodliwe objawy działania wolnych rodników.

Kuracja będzie skuteczniejsza, jeśli zadziałasz także od zewnątrz – tutaj sprawdzi się szampon Rigenforte, który ma za zadanie zahamować nadmierne wypadanie. Wpływa korzystnie na zwiększenie objętości, wzmocnienie koloru oraz nawilżenie zniszczonych włosów. W jego skład wchodzi Biotinax®, pantenol, kofeina , olej arganowy oraz innowacyjna diaminopirymidyna, która posiada silne działanie pobudzające porost włosów.

W linii Rigenforte dostępne są również ampułki o skoncentrowanym działaniu, które stanowią integralną część terapii. Zawierają substancje odżywcze, tonizujące i wzmacniające włosy. W ich składzie dodatkowo zawarto komórki macierzyste. Stymulują one cebulki włosa, dzięki czemu znacznie przyspieszają porost nowych włosów. Ampułki są pierwszą pomocą w przypadku okresowego wypadania włosów oraz już przy pierwszych oznakach ich osłabienia.

W celu przeprowadzenia skutecznej i kompleksowej kuracji, polecamy stosować wszystkie produkty z linii Rigenforte jednocześnie. Cały pakiet dostępny jest w naszym sklepie.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.