rheum-791719_960_720

Le dieci erbe, czyli 10-ciu pomocników w walce z przemianą materii – część II

Moc natury w produktach DKMEDIC!

W pierwszej części artykułu o Le dieci erbe opisywaliśmy działanie pięciu z dziesięciu ziół zawartych w tym naturalnym suplemencie diety o 40-letniej tradycji. W drugiej części przybliżymy właściwości kolejnych 5 naturalnych składników, które razem pomagają na „ślimaczą” przemianę materii i zaburzone trawienie.

Pierwszym z nich jest korzeń mniszka lekarskiego, który potocznie nazywany jest mleczem. Często uznaje się go za chwast, jednak posiada wiele substancji pozytywnie wpływających na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Korzeń mniszka pospolitego zawiera sterole roślinne, które odpowiadają za obniżanie stężenia złego cholesterolu we krwi. Oprócz tego wspomaga pracę wątroby, zwiększa tempo metabolizmu i działa moczopędnie. Dzięki temu usuwa z organizmu toksyny i efekty uboczne przemiany materii. Pomaga również w zaburzeniach trawienia i przepływu żółci.

Kora szakłaka alpejskiego działa podobnie jak kora szakłaka kalifornijskiego – pobudza perystaltykę jelit, dzięki czemu pomaga w usuwaniu przewlekłych zaparć. Zaczyna działać dopiero w jelicie grubym, dzięki czemu przyspiesza przemieszczanie się treści bezpośrednio w miejscach, w których zalegają. Dodatkowo rozrzedza je i zmiękcza. Ponadto napina mięśnie i nawilża śluzówkę jelit.

Korzeń rabarbaru to kolejny naturalny składnik Le dieci erbe. Pobudza ruchy robaczkowe jelit, co pomaga zwalczać chroniczne zaparcia. Działa lekko przeczyszczająco, jednak w sposób bardzo łagodny i całkowicie bezpieczny, dlatego jego spożycie zaleca się nawet po operacjach czy np. przy schorzeniach związanych z żylakami odbytu.  Pomaga przy chorobach wątroby i przewodów żółciowych.  Jego kolejną zaletą jest fakt, że zwalcza pasożyty żyjące w jelitach.

Kwiat szanty to surowiec zielarski stosowany w przypadku wszelkich problemów z zaburzeniami przewodu pokarmowego. Tzw. gorzkie ziele pobudza wydzielanie żółci i soku żołądkowego, dzięki czemu przyspiesza trawienie. Wspomaga również prace wątroby, szczególnie w stanach zapalnych i chorobowych. Stosuje się je również ze względu na działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe i przeciwutleniające.

Korzeń cykorii polecany jest przy problemach żołądkowo-jelitowych, ponieważ pozytywnie oddziałuje na cały układ pokarmowy. Reguluje wypróżnianie, pobudza trawienie i wzmaga przemianę materii. Pomaga na wzdęcia, częste odbijanie się oraz wiatry. Działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Oprócz tego funkcjonuje jak probiotyk – osłaniając żołądek oraz odbudowując mikroflorę całego przewodu pokarmowego. Niweluje zatrucia metaboliczne i kolki wątrobowe.

Pamiętaj, że zdrowe suplementy diety są bezpieczne dla Twojego organizmu. Nie zawierają sztucznych i chemicznych składników, dzięki czemu działają delikatnie, ale równie skutecznie. Le dieci erbe to naturalny suplement diety, który został już sprawdzony przez setki tysięcy zadowolonych klientów. Interesują Cię zdrowe suplementy? Sklep internetowy DKMEDIC.pl oferuje szeroką gamę sprawdzonych produktów. Sprawdź już teraz!

Możliwość komentowania została wyłączona.