aloe-413230_640

Le dieci erbe, czyli 10-ciu pomocników w walce z przemianą materii – część I

Moc natury w produktach DKMEDIC!

Masz problemy z zaparciami, wzdęciami i bólami brzucha? To oznacza, że masz „ślimaczą przemianę materii”! W tym przypadku oczywiście polecamy wprowadzić do diety produkty bogate w błonnik – warzywa, owoce, nasiona oraz ciemne pieczywo. A idealnym wsparciem zdrowej diety będzie Le dieci erbe, który zawiera aż 10 ziół w jednej tabletce!

Le dieci erbe jest to naturalny suplement diety w postaci tabletek. Od 40 lat jego skład oparty jest na oryginalnej włoskiej recepturze, dzięki czemu jest to jeden z najpopularniejszych suplementów we Włoszech i to od wielu lat! Unikalna kompozycja 10 ziół wspomaga fizjologiczny ruch jelit i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie, przyspieszając tym samym przemianę materii.

Kora szakłaka kalifornijskiego delikatnie pobudza perystaltykę jelita cienkiego, dzięki czemu działa przeczyszczająco w sposób łagodny. Właśnie dlatego zioło to jest szczególnie polecane w przypadku przewlekłych zaparć  – przynosi ulgę, nie powodując przy tym bolesnych skurczy. Wspomaga ruchy jelita grubego, drażniąc bezpośrednio splot Auerbacha w jego ścianie – to z kolei gwarantuje zadowalające efekty już po 6-10 godzinach od spożycia. Wspiera również funkcje wątroby.

Sok z aloesu reguluje przemianę materii, przeciwdziała zaparciom, wspomaga przyswajanie białek w jelicie cienkim i poprawia trawienie. Wykazuje działanie przeciwzapalne i zmniejsza wchłanianie cholesterolu w jelitach, co korzystnie wpływa na regulację jego poziomu we krwi. Ponadto zawiera dużo składników witaminowo-mineralnych, a także aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Z kolei owoce kopru włoskiego posiadają właściwości wiatropędne i łagodzą ból wywołany przez wzdęcia. Zmniejszają również napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, a także pobudzają ruchy jelit. Co najważniejsze stymulują produkcję soku żołądkowego, co wpływa korzystnie na trawienie.

Natomiast korzeń lukrecji  pobudza organizm do produkowania substancji wyściełających żołądek i esicę (okrężnica esowata, część jelita grubego), dzięki czemu chroni je przed działaniem kwasów żołądkowych. Działa to też ochronnie na wątrobę i pomaga w niestrawnościach czy zapaleniu jelit. Korzeń lukrecji stosowany jest bardzo często przy wrzodach żołądka, ponieważ poprawia stan błon śluzowych.

Korzeń goryczki to nieoceniony składnik zdrowych suplementów diety. Jego działanie jest podobne, jednak szersze niż innych ziół zawartych w Le dieci erbe. Przede wszystkim pobudza wydzielanie śliny oraz soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu wspomaga trawienie. Dodatkowo niweluje zgagę, niestrawności i uczucie „ścisku” w żołądku, dzięki czemu preparaty zawierające korzeń goryczki są szczególnie polecane osobom cierpiącym na nerwice żołądka. Działa też na wzdęcia i delikatnie wspomaga apetyt.

O reszcie ziół wchodzących w skład naturalnego suplementu diety Le dieci erbe przeczytasz w drugiej części artykułu.

Możliwość komentowania została wyłączona.