Multicomplex Sport – twój idealny izotonik

multicomplex sport, suplementy dla sportowców

Każdy sportowiec wie, że podczas ćwiczeń, wraz z wodą, tracimy wiele cennych witamin i minerałów. Wśród nich są elektrolity, czyli jony sodu, które znajdują się w płynach w naszym organizmie – krwi, osoczu i płynach tkankowych. Ich niedobór może prowadzić do wielu powikłań np. omdleń, drżenia rąk czy nawet zaburzeń akcji serca. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie po każdym treningu suplementów dla sportowców, które uzupełnią ich niedobory.

Multicomplex Sport

Idealnym suplementem diety dla sportowców jest Multicomplex Sport. Zawiera mikroelementy, które pozwalają uzupełnić ubytki spowodowane przez intensywne ćwiczenia. Dlatego powinien się znaleźć w posiadaniu wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia, a w szczególności jest to świetny suplement dla biegacza. Dodatkowym plusem jest jego formuła – wygodne saszetki, które możesz mieć zawsze przy sobie i rozpuścić tuż przed, w trakcie lub po treningu. Ponadto Multicomplex Sport nie zawiera glutenu.

Dobry skład to podstawa

Multicomplex Sport w swoim składzie posiada szereg składników, które pozwalają na zachowanie sił w czasie wyczerpujących ćwiczeń. Zawiera między innymi węglowodany, chlorki, sód, magnez, taurynę, witaminę C i koenzym Q10. Sód wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśniowego. Reguluje gospodarkę wodną organizmu oraz jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania składników odżywczych. Magnez jest jednym z ważniejszych elektrolitów. To on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mięśni, a jego brak prowadzi do skurczy i osłabienia organizmu oraz zawrotów głowy. Tauryna to aminokwas, co oznacza, że jest wytwarzana przez organizm w naturalny sposób. Jednak osobom ćwiczącym poleca się przyjmowanie suplementów dla sportowców właśnie z tauryną. Pomaga ona zwiększyć masę mięśniową w krótszym czasie. Witamina C jest niezwykle ważna, ponieważ podczas treningu w organizmie powstają wolne rodniki, w wyniku czego w tkankach powstają uszkodzenia. Witamina C posiada właściwości antyoksydacyjne, które neutralizują szkodliwe molekuły. Natomiast koenzym Q10 poprawia wyniki sportowe. Jest on niezbędny przy produkcji ATP, czyli energii potrzebnej do kurczenia mięśni, która powstaje w mitochondriach. Niestety z wiekiem liczba mitochondriów w organizmie zmniejsza się, a w związku z tym energia ta spada. Koenzym Q10 uzupełnia jej braki.

Multicomplex Sport zawiera wszystkie niezbędne minerały, które powinny posiadać suplementy witaminowe dla sportowców. Dlatego jeśli uprawiasz sport, koniecznie pamiętaj, aby stosować go w trakcie treningów!