Untitled-design-77

Najlepsze dla Twoich nóg? To dieta i ruch!

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, co odzwierciedla siedzący tryb życia, mało ruchu i niezdrowa dieta. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w naszym samopoczuciu, ale może też rzutować na zdrowie. W takim przypadku szczególnie narażone są nasze nogi, które stają coraz bardziej skłonne do powstawania żylaków. Jak temu zapobiec?

Ćwicz regularnie

Jednym z największych wrogów zdrowych nóg, jest brak ruchu i otyłość. Żylaki, czyli niewydolność żył, w dużej mierze spowodowana jest właśnie wspomnianymi czynnikami. Dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna. Dzięki niej wzmacnia się pompa mięśniowa, odpowiedzialna za przepływ krwi do serca. Najlepszymi ćwiczeniami dla osób ze skłonnością do żylaków są: jazda na rowerze, pływanie, bieganie, maszerowanie oraz stepper.

Jedz zdrowo

Już dawno udowodniono, że dieta może mieć bezpośredni wpływ na powstawanie żylaków. Co zatem jeść, aby wzmocnić żyły? Szczególnie zalecane są produkty bogate w błonnik. Reguluje on pracę jelit, a to wpływa na obniżenie ciśnienia w naczyniach krwionośnych. Znajdziesz go w owocach i warzywach, kaszach, ryżu oraz w nasionach roślin strączkowych. Polecane są również wiśnie, maliny i jagody, ponieważ są bogate we flawonoidy. Te z kolei poprawiają elastyczność żył i pogrubiają ich ścianki. W profilaktyce niewydolności żył, warto sięgać też po produkty bogate w witaminę C – cytrusy, pomidory czy paprykę.

Stosuj Erbaven

Jeśli po intensywnym dniu Twoje nogi są zmęczone i ociężałe, pomoże Erbaven. Polecamy ERBAVEN® RETARD. Jest to suplement diety zawierający szereg składników, mających za zadanie optymalizację czynności krążenia w naczyniach włosowatych. ERBAVEN® RETARD stosuje się tylko raz dziennie, dzięki specjalnej formule RETARD. Uwalnia substancje odżywcze nawet do dwóch godzin po zażyciu, co daje organizmowi możliwość stopniowego i całkowitego ich wykorzystania.

Idealnym uzupełnieniem suplementacji jest ERBAVEN® Żel. Stosowany regularnie, niweluje uczucie ciężkich nóg poprzez wspomaganie mikrokrążenia. Zawiera cenne składniki: trokserutynę, rutynę, escynę z kasztanowca, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, borówki, ananasa oraz aloesu.

Tylko teraz oba produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym w promocyjnej cenie – sprawdź zestaw Erbaven!

Możliwość komentowania została wyłączona.