normolip

Normolip 5 – cholesterol na piątkę

Pompując i tłocząc krew do żył, serce dostarcza składniki odżywcze oraz tlen do całego organizmu. Jest to najważniejszy organ, a jednym z największych zagrożeń jest dla niego nadmiar cholesterolu, który niesie za sobą wiele negatywnych następstw.

Poznaj normy, aby mieć je pod kontrolą

Cholesterol to substancja tłuszczowa, znajdująca się w naszym organizmie. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, ale jego nadmiar może prowadzić do wielu groźnych powikłań. Nadprogramowe złogi tłuszczowe odkładają się w tętnicach żylnych, powodując miażdżycę naczyń krwionośnych. Z kolei ta, odpowiada za zawały serca oraz udary mózgu.

Aby im zapobiegać, warto znać normy cholesterolu i regularnie go badać. Służy do tego badanie zwane lipidogramem, które wyróżnia trzy rodzaje cholesterolu: całkowity, LDL, HDL oraz trójglicerydy.

Normy cholesterolu całkowitego, HDL, LDL i trójglicerydów:

normy cholesterolu

Normolip 5 – pomóż swojemu sercu

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji serca, to zadbaj o nie już dziś! W walce z podwyższonym cholesterolem pomogą suplementy na cholesterol. Jednym z nich jest Normolip 5preparat na cholesterol, którego bogaty skład przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Fermentowany czerwony ryż pomaga w równoważeniu poziomu całkowitego cholesterolu we krwi. Jego aktywny składnik – Monakolina K (lowastatyna) – hamuje reduktazę hydroksy-metyloglutarylu, czyli koenzymu A enzymu wątrobowego, związanego z endogenna syntezą cholesterolu.

Gamma-ortyzanol  to szczególny składnik oleju ryżowego, który działa na plazmatyczne stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL. Ma także pozytywny wpływ na przywrócenie fizjologicznych plazmatycznych poziomów trójglicerydów.

Z kolei koenzym Q10 sprzyja wykorzystaniu energii. Stosowanie statyn (niezależnie od tego czy są naturalne czy syntetyczne) przez dłuższy czas, może powodować zaburzenia mięśniowe, wynikające prawdopodobnie z powodu braku właśnie koenzymu Q 10. W związku z tym ważne jest dostarczanie jego odpowiedniej ilości w diecie.

Natomiast polikozanole mają pozytywny wpływ na poziom cholesterolu we krwi poprzez hamowanie biosyntezy – ograniczają wytwarzanie endogenicznego cholesterolu. Ponadto poprawiają funkcje sercowo-naczyniowe poprzez obniżanie całkowitego stężenie całkowitego cholesterolu i LDL na rzecz HDL.

Chrom korzystnie działa na metabolizm cukrów i tłuszczów.

W tabeli dokładnie widać działania aktywnych składników naturalnych zawartych w Normolip 5:

normolip

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.