Sprained knee injury. Runner touching his leg.

Jak uśmierzyć pourazowy ból stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł?

Praktycznie każda mniejsza lub większa kontuzja skutkuje pourazowym bólem tkanek miękkich, czyli stawów, mięśni, ścięgien lub więzadeł. Intensywność oraz obszar bólu zależy od tego, jak poważny był to uraz i czy podjęto odpowiednie kroki bezpośrednio po wypadku. Jeśli jednak ból nie ustępuje, warto wspomóc się odpowiednimi preparatami. Co zatem stosować, aby go zminimalizować?

Dlaczego boli?

Ból tkanek miękkich jest nieuchronnym następstwem urazu, który może ograniczać naszą ruchomość i uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie. Jednak warto pamiętać, że pełni on ważną funkcję – ma za zadanie ostrzegać nas przed nadwyrężeniem newralgicznego obszaru i jednocześnie ochraniać bolące miejsce. Wtedy obchodzimy się z nim ostrożniej, oszczędzając je i zważając na każdy ruch. Dzięki temu dochodzenie do zdrowia postępuje szybciej. Co jednak, jeśli ból staje się nie do zniesienia?

Zwalcz ból

Można w tym wypadku stosować tabletki przeciwbólowe. Jednak ich działanie nie zawsze jest skuteczne, a co najważniejsze, przy dłuższym stosowaniu obciążają wątrobę, a organizm się do nich przyzwyczaja, przez co stają się nieskuteczne. Najlepszym rozwiązaniem przy walce z bólem pourazowym, jest zatem stosowanie miejscowych żeli i maści działających przeciwbólowo. Warto wypróbować profesjonalne wyroby medyczne takie jak NO DOL Żel. Zawiera czarci pazur, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Przynosi ulgę w przypadku bólu mięśni, stawów oraz różnego rodzaju przykurczy.

Jeśli epicentrum bólu znajduje się w stawach, wtedy sprawdzi się preparat na stawy NO DOL Krem. Działa łagodząco na objawy bólu i sztywności stawów, dzięki zawartości naturalnych składników: ekstraktu z wierzby, czarciego pazura (hakorośli rozesłanej) i arniki. W przypadku krwiaków, stłuczeń i siniaków polecamy NO DOL TRAUMGEL®. Jego skład (escyna, ekstrakt z hakorośli rozesłanej (diabelski pazur) oraz arnika) pomoże w zniwelowaniu widocznych następstw urazów.

Wszystkie preparaty na stawy i żele przeciwbólowe znajdziesz w naszym sklepie: http://sklep.dkmedic.pl/

 

Możliwość komentowania została wyłączona.