Phyteuma_confusum

Pogromcy bólu: czarci pazur i arnika

Moc natury w produktach DKMEDIC!

Lecznicze właściwości ziół są wykorzystywane już od stuleci. W dobie wszechobecnych składników syntetycznych i chemicznych stają się one coraz bardziej popularne ze względu na naturalne pochodzenie i bezpieczeństwo stosowania.

Czarci pazur to potoczna nazwa hakorośli rozesłanej, która ma bardzo bogaty skład fitochemiczny. Przede wszystkim zawiera irydoidy. Posiadają one silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwreumatyczne. Dlatego preparat na stawy czy suplementy diety na stawy zawierające ten składnik są niezwykle skuteczne, a ich działanie porównuje się do silnych leków przeciwbólowych, takich jak kortyzon czy fenylobutazon.

Również arnika jest uznanym składnikiem naturalnym, niezastąpionym podczas łagodzenia objawów reumatyzmu i zwyrodnień stawów. Posiada nie tylko właściwości rozgrzewające i przeciwzapalne, ale także łagodzi nawet silny ból. Dlatego żele i kremy zawierające arnikę oceniane są jako niezwykle skuteczne przy skręceniach, stłuczeniach, zwichnięciach oraz zakwasach.

Możliwość komentowania została wyłączona.