probionpodroz-e1464940641795

Problemy żołądkowe podczas podróży – działaj profilaktycznie!

Jednym z najczęściej występujących problemów  podczas wakacyjnych urlopów, jest biegunka podróżnych. Jesteśmy na nią szczególnie narażeni podczas wycieczek w tropiki oraz do krajów, w których panują gorsze warunki sanitarne. Czy można uniknąć tzw. „klątwy Faraona”?

Co ją wywołuje?

Biegunka podróżnych wywołana jest przez zakażenie przewodu pokarmowego, które objawia się w postaci problemów jelitowo-żołądkowych. Bakterie najczęściej dostają się do organizmu razem z wodą. Niestety istnieje jeszcze wiele krajów, w których jakość wody pozostawia wiele do życzenia, a nawet niewielka ilość wypita podczas mycia, może doprowadzić do infekcji. Podczas wyjazdu powinno się pić jedynie wodę butelkowaną lub przegotowaną, a w kąpieli zachować ostrożność. Niepowołane objawy mogą wywoływać również mikrobiologicznie zanieczyszczone pokarmy.

Jak uniknąć zakażenia?

Istnieje kilka profilaktycznych działań, które mogą pomóc nam ustrzec się przed zakażeniem bakteriami, powodującymi biegunkę podróżnych. Najważniejszym z nich jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Ponadto pijmy tylko wodę butelkowaną i unikajmy spożywania niektórych potraw. Należy zwrócić szczególną uwagę na grzyby, jajka, ryby, owoce morza, niedogotowane mięso i zupy. Podobnie jest z warzywami i owocami oraz jedzeniem oferowanym na ulicach. Najbezpieczniej jest spożywać to, co zostało już przetworzone – gotowanie i smażenie eliminuje szkodliwe bakterie i wirusy.

ProBion Clinica

W ramach profilaktyki warto jest podczas wyjazdu (a najlepiej już kilka dni wcześniej), przyjmować probiotyk. Działa on jak tarcza, która będzie osłaniać jelita przed drobnoustrojami powodującymi infekcje. Ważne, aby wybrać suplement zawierający najlepsze szczepy dobrych bakterii. Polecamy ProBion Clinica! Jedna tabletka zawiera aż 10 miliardów żywych kultur dwóch bakterii kwasu mlekowego – Lactobacillus acidophilus Ncfm i Bifidobacterium lactis BI-04. Dodatkowo wyjątkowa budowa tabletki sprawia, że rozpuszcza się w sposób kontorolowany. Dzięki temu bakterie docierają w całości do jelita cienkiego, grubego oraz okrężnicy , utrzymując się tam dłużej niż inne probiotyki.

Możliwość komentowania została wyłączona.