Prostata_5

Przerost prostaty: problem po czterdziestce?

Przerost prostaty bywa poważnym problemem dla mężczyzn, choć warto pamiętać o tym, że jest to zarazem naturalny proces u panów, którzy ukończyli 45. rok życia. Oczywiście, nie jest to zbyt przyjemne, z uwagi na towarzyszące temu dolegliwości, takie jak chociażby problemy z oddawaniem moczu czy brak wzwodu. Czy z przerostem prostaty można walczyć naturalnymi sposobami?

Przerost prostaty – co musisz wiedzieć

Warto wiedzieć, że pierwsze symptomy przerostu prostaty są prawie niezauważalne, dlatego wielu panów po prostu je ignoruje. To błąd – im szybciej zaczniemy zapobiegać rozrostowi gruczołu krokowego, tym lepiej będziemy się czuli. Początkowo problemy z prostatą są widoczne wtedy, gdy strumień oddawanego moczu zmniejsza się. Już na tym etapie warto zadbać o wspomaganie ciała, by uniknąć przykrych dolegliwości. Zanim sięgniesz po środki farmakologiczne, wypróbuj naturalne metody. Na szczęście istnieją rośliny, które świetnie łagodzą objawy przerosty prostaty i ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie.

Wierzbownica drobnokwiatowa – mała roślina o wielkim działaniu

Zastosowanie wierzbownicy przy leczeniu problemów z prostatą jest znane nie od dziś! To roślina, która wpływa na gruczoł krokowy na dwa sposoby. Po pierwsze, działa antyproliferacyjne, czyli zapobiega podziałom komórek zrębu i nabłonka wydzielniczego gruczołu krokowego. Na podział ten wpływa dihydrotestosteron (DHT), czyli jeden z męskich hormonów płciowych. Wraz z wiekiem poziom DHT może wzrastać, co prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Wierzbownica zmniejsza poziom DHT i tym samym zapobiega podziałom komórek. Po drugie, dzięki zawartości flawonoidów i fitoestroli, wierzbownica obniża poziom prostaglandyn, czyli hormonów, które odpowiadają za objawy stanów zapalnych. Regularne stosowanie wierzbownicy może więc złagodzić ból i ułatwić oddawanie moczu.

Palma sabałowa – doceniona jeszcze w XIX wieku

Palma sabałowa to kolejna roślina, którą warto uwzględnić przy problemach z prostatą. Ona również oddziałuje na hormony męskie. Palma sabałowa blokuje przekształcanie się testosteronu w DHT, dzięki czemu zapobiega naciskaniu prostaty na pęcherz i cewkę moczową.

Obie te rośliny znajdziesz w najnowszym suplemencie diety DKMedic, czyli w Prosterbe. Nasze kapsułki wzbogaciliśmy dodatkowo o żurawinę, która przeciwdziała zakażeniom drobnoustrojami. Dzięki temu jeden produkt zapewni Twojej prostacie maksymalne wsparcie i ułatwi codzienne funkcjonowanie!

Możliwość komentowania została wyłączona.