zalety-kolarstwa

Zalety kolarstwa we Włoszech

Lubisz jeździć na rowerze? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś wybrać się do Italii. To raj zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Na kolarzy czekają tu malownicze, wygodne drogi wiodące wśród górskich i morskich krajobrazów. Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie, to zdecydowanie powinniście wybrać się do Włoszech i wypróbować tutejsze trasy!

Nie tylko dla doświadczonych kolarzy

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz mieć w nogach tysięcy przejechanych kilometrów, żeby poradzić sobie z jazdą rowerem podczas włoskiej podróży. W Italii znajdziesz bardzo zróżnicowane trasy, odpowiednie i dla początkujących, i dla zaawansowanych. Amatorom kolarstwa polecamy wybranie się np. w okolice Toskanii. Poza pięknymi, nieco romantycznymi krajobrazami, będą tu na ciebie czekać też wygodne ścieżki wśród malowniczych wzgórz Chianti. A po zakończonym rajdzie możesz napawać się wyjątkową, włoską kuchnią. Gwarantujemy, że ojczyzna Michała Anioła jest warta kilku grzeszków!

Atrakcyjne zwiedzanie

Niewątpliwą zaletą kolarstwa we Włoszech jest mobilne zwiedzanie! Dzięki jeździe możesz zobaczyć więcej w krótszym czasie. W każdej chwili możesz też zrobić postój, by spędzić godzinę w jakimś urokliwym miasteczku lub też po to, by zwiedzić zabytki. Warto skorzystać z którejś z turystycznych tras dla kolarzy. Polecamy chociażby drogę wokół wyjątkowo urokliwego Jeziora Tramezyńskiego albo wokół szczytu Monte Amiata, który obecnie jest wygasłym wulkanem. To miejsce z naprawdę niesamowitymi widokami – warto zrobić tu kilka pamiątkowych zdjęć!

Odpocznij od tłumów

Kolarstwo we Włoszech ma jeszcze jedną, dużą zaletę. Jeśli zmęczą cię tłumy turystów stacjonujących w najbardziej popularnych kurortach  i miasteczkach, w każdej chwili możesz wskoczyć na rower i uciec w nieco bardziej ustronne miejsce. W spokojnych, włoskich miasteczkach można poczuć niespieszny klimat Italii w jego najlepszym wydaniu!

Możliwość komentowania została wyłączona.