artykulrower-1-e1469774171538

Rower – relaks dla zdrowia

Rower jest niezwykle popularnym środkiem transportu, ale również jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez wielu ludzi. Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż wycieczkę rowerową w gronie rodziny na łonie natury? Oczywiście, że nie! A do tego, co najważniejsze, jazda na rowerze sprzyja naszemu zdrowiu!

Serce jak dzwon

Faktem jest, że regularna jazda na rowerze poprawia pracę serca. Podczas wysiłku fizycznego organizm jest dotleniony i lepiej pompuje krew. Dzięki temu wzmacnia się układ krążenia i serce pracuje sprawniej. Co więcej, jazda na rowerze jest aktywnością fizyczną polecaną przede wszystkim osobom posiadającym problemy ze złym cholesterolem. Kardiolodzy zapewniają, że trenując 4 razy w tygodniu po 30-40 minut, można wyraźnie obniżyć poziom złego cholesterolu LDL, a podwyższyć poziom dobrego cholesterolu HDL.

Zdrowe stawy

Rower to idealny sport dla każdego, kto chce zadbać o stawy. Szczególnie polecany jest dla osób z problemami w stawach kolanowych – rytmiczne poruszanie nogami prowokuje organizm do produkcji mazi stawowej. Dzięki temu zwiększa się ruchomość w kolanach, a stawy stają się bardziej elastyczne. Ważne jednak, aby na początku się nie przeforsowywać i wybrać dla siebie odpowiedni model roweru. Warto także zadbać o odpowiednie wyregulowanie wysokości siodełka i kierownicy.

Najlepsze suplementy diety dla sportowców

Dla wszystkich sportowców – tych amatorskich i tych wyczynowych – mamy coś wyjątkowego. To suplementy witaminowe z serii Multicomplex. Można w niej znaleźć Multicomplex tabletkiMulticomplex Sport w formie wygodnych saszetek do picia. Multicomplex tabletki to suplement witaminowy, zawierający aż 13 witamin i 12 minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Z kolei Multicomplex Sport to suplement dla sportowców, który uzupełnia ubytki elektrolitów, spowodowane poceniem się podczas treningów. Oba produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Polecamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.